Jan Garbarek w Poznaniu!

Posted on Posted in ikony jazzu

Z wielką radością zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Ikony Jazzu. Jej bohaterem będzie jeden z najsławniejszych jazzmanów na świecie  – Jan Garbarek! Już 30 czerwca norweski saksofonista o polskich korzeniach wystąpi w Sali Ziemi w Poznaniu. Towarzyszyć będzie mu zespół pod przewodnictwem Triloka Gurtu, uznawanego za jednego z najlepszych perkusistów świata. Zapraszamy na największe jazzowe wydarzenie tego roku w stolicy Wielkopolski. Bilety już w sprzedaży!

Każdy koncert Jana Garbarka to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Jego muzyka oddycha i daje przestrzeń do oddychania. Ma proste, a jednocześnie złożone brzmienie. Z jednej strony jest skomplikowana jak hymn, a z drugiej oszczędna, zabawna, czasem też poważna, pogrążona w zadumie, a przy tym wyjątkowo otwarta. Nie da się dzisiaj mówić o jazzie, nie wspominając osoby tego wybitnego saksofonisty. Fascynuje go twórczość ludowa i etniczna, uwielbia muzyczne podróże w czasie i przestrzeni – to ubarwia jego muzykę, ale także prowokuje do spotkań z artystami różnych kultur i stylistyk. Jego ostatni, poznański koncert, który odbył się w 2011 roku, w kościele Ojców Dominikanów do dzisiaj rezonuje w świadomości wszystkich, którzy dostąpili zaszczytu obecności na tym wydarzeniu. Jego koncerty składają się w wielce organiczny styl, budując jednocześnie rosnące napięcie. Jan Garbarek w Poznaniu pojawia się nad wyraz rzadko, dlatego nieostrożnie byłoby ominąć jego występ, który odbędzie się pod koniec czerwca w Sali Ziemi.

Nikt nie gra na saksofonie tak jak Jan Garbarek. Jego brzmienie stało się jego niewątpliwym znakiem firmowym, które od pewnego już czasu przybiera inny wymiar, niż to, co jest powszechnie rozumiane jako jazz. Za sprawą niezliczonych nagrań, koncertów w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wieloletniej współpracy z Keithem Jarrettem i bezprecedensowej współpracy z Hilliard Ensemble popularność tego wyjątkowego saksofonisty sięga przestrzeni wszystkich gatunków muzycznych oraz granic.

W swoich kompozycjach i improwizacjach Jan Garbarek objawia się jako wirtuoz niewiarygodnie melodyjnej muzyki, która wprost wdziera się w nasze dusze. Ekspansywna przestrzeń dźwiękowa rozciąga się od absolutnego ukojenia do ekspresywnej ekstazy, promieniując zdumiewającym uczuciem spokoju, które jednak nie pozwala na odrobinę nudy. Podczas koncertu w Sali Ziemi w Poznaniu Janowi Garbarkowi towarzyszyć będzie niemiecki klawiszowiec – Rainer Brüninghaus, Brazylijczyk Yuri Daniel grający na basie elektrycznym oraz hinduski mistrz perkusji – Trilok Gurtu.

 

JAN GARBAREK GROUP feat TRILOK GURTU

30.06.2019 r. SALA ZIEMI, POZNAŃ, Godz. 20:00, otwarcie drzwi godz. 19:00

JAN GARBAREK  saxophon

RAINER BRÜNINGHAUS  piano

YURI DANIEL  bass

TRILOK GURTU  percussion

Partnerami koncertu są:

KIA MARVEL POZNAŃ

CITY PARK POZNAŃ

Bilety 140 – 244 PLN dostępne w przedsprzedaży na stronach:

Interticket.pl ➡ www.interticket.pl/program/jan-garbarek-group-feat-trilok-gurtu-poznan-4705

Eventim ➡ https://www.eventim.pl/Jan_Garbarek_Group

Biletomat ➡ www.biletomat.pl/jazz/jan-garbarek-group-feat-trilok-gurtu-poznan-poznan-7958

Kup Bilecik ➡ www.kupbilecik.pl/impreza-36506-jan.garbarek.group.feat.trilok.gurtu.poznan.html

oraz w punktach stacjonarnych:

Centrum Informacji Kulturalnej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 44

Salony sieci EMPIK i MEDIAMARKT

➡ Księgarnia PWN, ul. Mielżyńskiego 27/29

➡ Książnica Polska Księgarnia Jedynka, Al. Marcinkowskiego 2

➡ Salon Muzyczny Riff Poznań, ul. Zielona 8

52946fhgu

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Perspektywy we współpracy z Instytutem Edmunda.

www.agencjaperspektywy.pl   www.instytutedmunda.pl

Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/574793659669416