z16967748IER,Tomasz-Stanko

Tomasz Stańko Band niebawem!

Posted on Posted in Bez kategorii

z16967748IER,Tomasz-Stanko

Zapraszamy na koncert z cyklu Ikony Jazzu, którego bohaterem będzie Tomasz Stańko z zespołem. Jeden z najbardziej oryginalnych i nowatorskich trębaczy jazzowych świata odwiedzi Gdańsk już 8 października. Ogromną siłą Tomasza Stańko jest intuicja i talent przy dobieraniu składu swoich zespołów. Niedawno uwagę trębacza zwróciła grupa utalentowanych muzyków w składzie: Łukasz Ojdana na fortepianie, Maciej Garbowski na kontrabasie, Krzysztof Gradziuk na perkusji (na co dzień – RGG Trio), którzy wystąpią z Mistrzem na gdańskim koncercie. Bilety już w sprzedaży.

Tomasz Stańko – trąbka

Łukasz Ojdana – fortepian

Maciej Garbowski – kontrabas

Krzysztof Gradziuk – perkusja

 

Partnerami koncertu są: Bawaria Motors Gdańsk – Dealer BMW, Dancing Anchor, Radcowie Prawni BGST.

 

Ton jego trąbki i wyjątkowe kompozycje, stanowią o jego legendzie i niepodważalnej pozycji na światowej scenie. Od lat nagrywa dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM, której nakładem ukazały się m.in. takie albumy, jak “Balladyna”, “Soul of Things”, “Dark Eyes” (muzyka z tej płyty jest wykorzystana w amerykańskim serialu “Homeland”), czy “Wisława” – dedykowana noblistce Wisławie Szymborskiej, z którą Stańko też miał honor współpracować.

Został nagrodzony wieloma wyróżnieniami, m.in: European Jazz Prize; nagrodą Francuskiej Akademii Jazzu: honorową nagrodą krytyków muzycznych – ‘Preis der deutschen Schallplattenkritik’; Złotym Fryderykiem; Paszportem Polityki; wysokimi odznaczeniami państwowym: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Na równi z tymi znamienitymi nagrodami można postawić fakt, że Stańko i jego utwór “Suspended Night / Variation VIII” znalazł się w płytowej antologii / kompendium jazzu, stworzonej przez największy na świecie kompleks edukacyjno-badawczy, amerykański Instytut Smithsona. Na ponad 100 zebranych tam utworów, zaledwie garstka to nagrania europejczyków, a idea tej publikacji to prezentacja największych legend i innowatorów w historii jazzu. Ale być może jeszcze większym wyróżnieniem jest to, że muzykę Tomasza Stańko słucha Harry Bosch, znany ze swojego doskonałego gustu muzycznego detektyw z powieści jednego z najbardziej popularnych pisarzy kryminałów, Michaela Connelly’ego.

W powieści “Dziewięć smoków” Harry Bosch ścigając przestępców, jak zwykle słucha w samochodzie muzyki. “Dziś wypełnił go muzyką swojego najnowszego odkrycia. Tomasz Stańko był polskim trębaczem, który brzmiał jak duch Milesa Davisa. Jego trąbka grała ostro, a zarazem rzewnie. To była świetna muzyka do prowadzenia inwigilacji. Pozwalała Boschowi zachować czujność. (…) O szesnastej Bosch włączył płytę “Soul of Things” i uznał, że nawet Miles musiałby uznać geniusz Tomasza Stańki”.

Łukasz Ojdana – Pianista, przedstawiciel najmłodszej generacji muzyków europejskich. Inspiracje młodego pianisty rozpościerają się w szerokim zagadnieniu sztuki, dotykając obszarów literatury, filozofii, teatru i duchowości. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu. Laureat licznych nagród za wybitne osiągnięcia artystyczne, m.in. Stypendysta XIII edycji programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Młoda Polska”.

 

Maciej Garbowski – Basista, reprezentant polskiej myśli kompozytorskiej. Jest jednym z najbardziej aktywnych muzyków polskiej jazzowej sceny oraz laureatem licznych nagród na najważniejszych festiwalach w Europie. Współzałożyciel tria fortepianowego RGG. W projektach sygnowanych jego nazwiskiem występowali europejscy muzycy o światowej renomie m.in: Thomas Gustafsson, Anders Jormin, Lena Willemark, Andrzej Bauer, Jon Fält czy Terje Rypdal.

 

Krzysztof Gradziuk – Esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Laureat nagród na najważniejszych europejskich festiwalach. Współzałożyciel tria fortepianowego RGG. Artyści z którymi współpracował, nagrywał i występował na jednej scenie to m.in Andy Sheppard, Michel Benita, Eivind Aarset, Avishai Cohen, Thomas Gustafsson, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik i wielu innych.

 

Bilety:

stojące od 88 PLN

siedzące od 119 PLN

 

Dostępne on-line na InterTicket Polska

https://www.interticket.pl/program/ikony-jazzu-tomasz-stanko-band-3046/

oraz w punktach stacjonarnych

 

Gdynia InfoBox- GDYNIA GŁÓWNA – Świętojańska 30

Greckie Biuro Podróży Barkost – GDYNIA – ul. Świętojańska 100

Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9

Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2

Biuro Turystyczne “Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11

Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK – ul. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan)

 

Lista punktów sprzedaży stacjonarnej w całym kraju:

https://www.interticket.pl/partners

 

PARTNERZY KONCERTU

Bawaria Motors Gdańsk – Dealer BMW

Dancing Anchor

Radcowie Prawni BGST

 

PATRONI MEDIALNI

Radio Gdańsk

Trojmiasto.pl

Jazz Forum

JazzSoul.pl

 

Organizator – Agencja Artystyczna Perspektywy

www.agencjaperspektywy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *